Výhody anhydritových podlah

Anhydrit je směs na bázi sádrového pojiva, plniva a zušlechťujících přísad. Anhydritový tekutý potěr představuje novou generaci podlahových hmot:

Nahrazuje klasické provádění cementových potěrů, má samonivelační vlastnosti, vytváří dokonale rovný povrch a je také ideální pro podlahové vytápění.

Již po 48 hodinách je anhydritový potěr pochozí a po 5-7 dnech lze provádět lehčí stavební práce. Proces tuhnutí a tvrdnutí je ukončen po 28 dnech. Podlaha je bez dalších úprav připravena pro položení podlahových krytin.

Perfektní volba pro podlahové vytápění | Stavební HP

Perfektní volba pro podlahové vytápění

Samonivelační anhydritové hmoty jsou vynikající volbou, jestliže uvažujete o podlaze pro podlahové vytápění. Hmota se rovnoměrně rozlije po celém povrchu a dokonale vyplní jakékoli dutiny a prostory okolo trubek podlahového topení. Navíc díky použité technologii nevznikají žádné vzduchové dutinky ve vylitém materiálu. Tímto dochází k minimalizaci tepelných ztrát při přenášení tepla z podlahového vytápění do vytápěných prostor a také k dokonalému a rovnoměrnému přenášení tepla.

Šetříte peníze | Stavební HP

Šetříte peníze

Úspora materiálu při objednávání ? objednáváte pouze tolik anhydritové směsi, kolik spotřebujete. Úspora materiálu při realizaci - díky technologii dovolují anhydritové potěry oproti klasickým potěrům na cementové bázi redukci síly potěrové vrstvy až o 20%. Úspora výdajů na vytápění při systému s podlahovým topením - viz výše.

Šetříte čas | Stavební HP

Šetříte čas

Mezi nesporné výhody patří rychlá připravenost podlahy po vylití. Po dvou dnech je podlaha pochůzná a po pěti dnech ji lze plně zatížit. Podlahové topení lze spustit po čtyřech dnech. Tyto samonivelační podlahy, díky své rovinatosti, jsou pak připraveny na pokládku finální nášlapné vrstvy. Rychlost pokládky je až 1300 m2 denně!

Vysoká kvalita | Stavební HP

Vysoká kvalita

Vysoká pevnost v tahu za ohybu a v tlaku. Samonivelační podlaha je po vylití rovná. Samonivelační lité podlahy se vyznačují vysokou úrovní rovinatosti, z tohoto důvodu není potřeba provádět dilataci do 300m2 souvislé plochy. Pro vylívání používáme vynikající samonivelační směsi.

Stále se rozhodujete nebo potřebujete odbornou radu? Neváhejte nás kontaktovat!

Výhody potěru AnhyLevel